پرداخت لینکی چیست و چطور از آن استفاده کنم؟

کیف پی یک اکوسیستم پرداخت چند کاناله است که می تواند پرداخت های اینترنتی و موبایلی شما را تسهیل و مدیریت کند.یکی از روش هائی که در کیف پی جهت سهولت در پرداخت مشتریان به پذیرندگان طراحی شده است، روش پرداخت از طریق تولید و ارسال لینک است.بدین ترتیب پذیرندگان(دریافت کنندگان وجه) می توانند لینک خود را برای پرداخت کننده از طریق پیامک یاایمیل ارسال کنند و پرداخت کننده به سادگی آن را پرداخت نماید.این لینک ها می توانند امکان پرداخت آزاد و پرداخت شناسه دار را برای سیستم های مختلف فراهم نماید.در ادامه نحوه استفاده را مطالعه فرمائید.

توجه : برای استفاده از امکان پرداخت لینکی و دریافت وجه از دیگران حتما باید در اپلیکیشن کیف پی و پرتال پذیرندگان ثبت نام و کد پذیرندگی دریافت کرده باشید.
 
برای پرداخت با امکان مبلغ آزاد و متغیر می توانید از الگوی زیر استفاده نمائید.
 
آدرس صفحه پرداخت :
 Kifpay.com/pay2/merchant_code
مثال:اگر کد پذیرنده شما در کیف پی 345678 است لینک پرداخت شما به شکل زیر خواهد بود
(آدرس صفحه پرداخت جهت دریافت وجه از دیگران است و هر شخص با داشتن کد پذیرندگی شما می تواند از این صفحه جهت پرداخت به شما اقدام نماید.آدرس این صفحه را به همراه کد پذیرندگی می توانید در شبکه های اجتماعی منتشر نمائید).
 
جهت تولید لینک مبلغ دار و شناسه دار می توانید از الگوی زیر استفاده نمائید.
 
https://kifpay.com/epay?m=MERCHANT_ID&a=AMOUNT&c=COUNTER_ID&i=PAYMENT_ID
 
قسمت [PAYMENT_ID] را با شناسه اختصاصی خود پر کنید. این کد اختیاری است.حروف و اعداد قابل قبول است.
قسمت [COUNTER_ID] را با کد صندوقدار جایگزین کنید.(این کد باید قبلا در پرتال تعریف شده باشد و اختیاری است.در صورتی که تنها یک کاربر از سیستم شما استفاده می کند،این قسمت برای شما کارائی ندارد)
قسمت [MERCHANT_ID] را با کد پذیرندگی اختصاصی خود جایگزین کنید.درج این کد اجباری است.
قسمت [َAMOUNT] را با مبلغ مورد نظر واحد ریال پرکنید.درج این پارامتر اجباری است.
 
 
از طریق این لینک می توانید به کد پذیرنده 345678 مبلغ 100000 ریال و شناسه 345676488test و بدون صندوقدار پرداخت نمائید.

 

در صورتی که تمایل دارید لینک پرداخت شما تبدیل به کد QR دوبعدی شود و از طریق اپلیکیشن کیف پی نیز قابل استفاده باشد می توانید از الگوی زیر جهت تولید لینک استفاده نمائید.

جهت ساخت QR با مبلغ پرداخت متغیر

https://kifpay.com/MERCHANT_ID/pay2

لینک بالا ابتدا باید به QR تبدیل و سپس توسط اپلیکیشن کیف پی اسکن شود.

جهت ساخت QR با مبلغ و شناسه

https://kifpay.com/MERCHANT_ID/epay/AMOUNT?c=COUNTER_ID&pid=PAYMENT_ID

لینک بالا ابتدا باید به QR تبدیل و سپس توسط اپلیکیشن کیف پی اسکن شود.

برای تولید کد QR پس از تولید لینک می توانید از سایت qr-code-generator.com به صورت رایگان استفاده نمائید. 

لینک های رمز شده

جهت سهولت در تولید لینک و ایجاد دقت و امنیت بیشتر هر پذیرنده می تواند چندین صندوقدار تعریف نماید که هریک پنل ویژه خود را خواهند داشت و می توانند از طریق آن لینک اختصاصی تولید نمایند.این لینک ها شناسه دار مبلغ دار و دارای تاریخ انقضا هستند.

برای استفاده از سیستم تولید لینک باید دسترسی پذیرنده برای شما در پنل فعال شده باشد.در صورتی که کد پذیرنده دریافت نکرده اید این قیمت برای شما نمایش داده نمی شود.

در صورتی که پذیرنده هستید یا صندوقدار وابسته به یک پذیرنده هستید پس از ورود به پنل ، وارد پنل صندوقدار و سپس وارد لینک صندوق هاشوید.در این قسمت لیست پذیرندگان شما قابل مشاهده است و در مقابل آنها دکمه ای شبیه به زنجیر وجود دارد که از طریق آن می توانید تاریخچه لینک های تولید شده را ببینید و یا لینک جدید تولید نمائید.

 توجه کنید که تولید کننده لینک جهت جلوگیری از دستکاری توسط کاربر لینک را رمز گذاری می نماید و یک لینک اختصاصی در اختیار شما قرار می دهد.

در صورتی که مایل بودید شکل لینک های خود را کوتاه نمائید می توانید از سرویس های رایگان مثل https://goo.gl استفاده نمائید.

پرداخت یار, درگاه پرداخت, پرداخت موبایلی, پرداخت اینترنتی, درگاه واسط, درگاه پرداخت اینترنتی