چکین به چه معناست و در کیف پی چه کاربردی دارد؟

حتما تا بحال این کلمه را در قسمت های مختلف اپلیکیشن یا وب سایت "کیف پی" مشاده نموده اید."چکین" کلمه ای است که از ترکیب دو کلمه [چک] -Check و [این]-In تشکیل شده است.این کلمه در موارد مختلف استفاده های متفاوتی دارد زمانی که وارد یک فروشگاه زنجیره های می شوید و از گیت ورودی رد می شوید یعنی شما درآن فروشگاه Check-in کرده اید و یا زمانی که در فرودگاه توسط مامورین مربوطه پس از شناسائی وارد سالن مربوطه می شوید در واقع چکین کرده اید یا به زبان فارسی "پذیرش" شده اید.در ادامه به کاربرد چکین خواهیم پرداخت.

"کیف پی" یک ساختار پرداخت گسترده با کانالهای متنوع است و می تواند به تجارت های کوچک متوسط یا بزرگ ارائه خدمت نماید لذا باید هر کاربر در نقاط مختلف اکو سیستم کیف پی شناسائی شود تا از امتیازها و اعتبارها یا هرگونه ارزش افزوده دیگر در آن نقطه بهره مند شود.

کد چکین توسط پذیرنده تولید می شود و پذیرنده آن را به صورت فیزیکی یا مجازی در اختیار کاربران خود قرار می دهد.هر کاربر با ورود این کد در اپلیکیشن کیف پی ،در وب سایت کیف پی و یا ربات تلگرامی کیف پی می تواند امتیاز دریافت نماید.

- ثبت کد چکین به کیف پی کمک می کند که روند مراجعه کاربران به کسب کارهای طرف قرارداد خود را شناسائی نماید و در راستای حمایت از حقوق مصرف کننده خدمات ارائه شده را مدیریت نماید.

- صدور کد چکین به پذیرنده کمک می کند که مراجعین خود را بشناسد و بتواند در آینده به آنها دسترسی بهتری داشته باشد و خدمات متنوع و جذاب تری ارائه نماید.

-ثبت کد چکین به کاربر کمک می کند که از امتیازهای متنوع بهره مند شود در قرعه کشی ها شرکت کند و بهترین تخفیف ها یا ارزش های مرتبط با خود را دریافت نماید.

هر پذیرنده کد های چکین منحصر به فرد خود را دارد و هر کاربر بر اساس قوانین کیف پی پس از چکین امتیاز،تخفیف و یا اعتبار خرید رایگان از پذیرنده صادر کننده چکین دریافت می نماید.

پرداخت یار, درگاه پرداخت, پرداخت موبایلی, پرداخت اینترنتی, درگاه واسط, درگاه پرداخت اینترنتی