با پرداخت یارها و نحوه فعالیت آنها بیشتر آشنا شوید.

در اکوسیستم پرداخت الکترونیک کشور ، علاوه بر شرکت های پرداخت الکترونیک (که به عنوان payment service provider یا بطور خلاصه PSP نیز از آنها یاد می شود) شرکت های دیگری از جمله فن آوران پارس یار با نام تجاری کیف پی به عنوان پرداخت یار وجود دارند که سرویس هائی به مراتب منعطف تر،کاربردی تر و کاربر پسند تر ارائه می کنند.این شرکت ها با همکاری یک شرکت PSP و با استفاده از زیرساخت های بانکی و پرداخت الکترونیک کشور اقدام به ارائه سرویس های پرداخت موبایلی،اینترنتی یا ارزش افزوده می نمایند که این روزها با اقبال زیادی از طرف کاربران همراه بوده است.در ادامه درباره این شرکت ها بیشتر بدانید.

برای فروش بیشتر، گزینه های پیش روی مشتری را کمتر کنید!

شما به یک بازارچه فروش محصولات خانگی رفته اید. دو مغازه فروش مربا وجود دارد.
مغازه اول چهار مدل مربا دارد: مربای هویج، سیب و به و مربای آلبالو
مغازه دوم مرباها را ردیف کرده است. مربای هویچ، آلبالو، بهارنارنج، پرتقال، پرتقال-لیمو، سیب-نارنج و و و و ... (بیش از بیست مدل)
فکر می کنید مردم از کدام یک خرید بیشتری خواهند کرد؟ پژوهش های میدانی در این زمینه بارها انجام شده است و نتیجه این بود: افرادی که از مغازه اول خرید کردند به مراتب بیشتر از افرادی بودند که از دومی که اتفاقا تنوع محصولات بیشتری هم داشت خرید کردند.

 

رضایت مشتری از کسب و کار شما گرانقیمت است

آهنگی که یک شرکت هواپیمایی را به خاک سیاه نشاند!

ماجرا از این قرار است که در سال ۲۰۰۸ کارول به همراه تیمش برای برگزاری یک تور در مسیر شیکاگو، سوار هواپیما می‌شوند و از پنجره هواپیما می‌بینند که متصدیان حمل بار، کیف‌های سازهایشان را پرتاب می‌کنند و در این میان، گیتار ۳۵۰۰ دلاری کارول می‌شکند.

با Gamification به کسب و کار خود رونق دهید

واژه «گیمیفیکیشن (Gamification)» یا «بازی آفرینی»، این روزها بسیار پرکاربرد شده است اینگونه تعریف می شود: «فعالیتی که ماهیت بازی ندارد را با اِلمان ها و تفکرات بازی گونه هدایت کنید.» برای مثال به این داستان کوتاه توجه کنید:

9 دلیلی که باید مشتریان خود را راضی نگه دارید!

1:معادل ۹۸ درصد مشتریان ناراضی، بدون شکایت به سمت رقبا می‌روند.
2: احتمال اینکه مشتریان راضی مجدداً از شرکت شما خرید کنند، شش برابر مشتریان دیگر است.
3: هزینه جذب یک مشتری جدید، بین ۵ تا ۱۱ برابر نگهداری یک مشتری قدیمی است.
4:برای افزایش دو درصدی مشتری، باید ۱۰٪ هزینه کرد.
5: ضرر و زیان از دست دادن یک مشتری، برابر با فرار ۱۰۰ مشتری دیگر است.

بازاریابی درون‌گرا یا اجرای سیستم مدیریت ارتباط با مشتری؟

از ابتدای آفرینش، بشریت همواره به دنبال یافتن پاسخ سوالات بی‌جوابی مثل قضیه مرغ و تخم‌مرغ بود. اخیرا سوال مشابهی در دنیای بازاریابی نیز مطرح شده است که نظرات فراوانی را به همراه داشت. سوال مورد نظر ما از این قرار است: قبل از همه باید بر روی چه چیزی تمرکز کنیم؟ ایجاد یک فرآیند بازاریابی درون‌گرای کارآمد ( فرآیند رهبری و جلب علاقه مشتری) و یا اجرای سیستم مدیریت ارتباط با مشتری جهت مدیریت مشتریان و فروش محصولات؟ هرچند که هر دو این موارد بسیار مهم و ضروری هستند. اما ابتدا باید کدام‌یک از آن‌ها را آغاز کنیم؟

سنجش وفاداری مشتری

پسر كوچكی وارد مغازه ای شد، جعبه نوشابه را به سمت تلفن هل داد. بر روی جعبه رفت تا دستش به دكمه های تلفن برسد و شروع كرد به گرفتن شماره. مغازه دار متوجه پسر بود و به مكالماتش گوش می داد..
پسرك پرسید: «خانم، می توانم خواهش كنم كوتاه كردن چمن های حیاط خانه تان را به من بسپارید؟» زن پاسخ داد: «كسی هست كه این كار را برایم انجام می دهد.»

پرداخت یار, درگاه پرداخت, پرداخت موبایلی, پرداخت اینترنتی, درگاه واسط, درگاه پرداخت اینترنتی